اجزاء اصلی :

فرآوردهCuttlebone (کف دریا)

مواد مؤثره:

مواد نامحلول در اسید،کربنات کلسیم، رطوبت ، مواد الی، کربنات منیزیم، TKN ، پتاسیم، فسفر، روی، آهن، کبالت ، مس و منگنز

 موارد مصرف:

برای تیرگی پوست به علل مختلف اعم از تغییر مزاج، مصرف بیش ازحد لوازم آرایشی، مصرف برخی از داروهای شیمیایی، ازبین برنده منافذ پوستی و ناصافی و ناهمواری سطح پوست به علل ژنتیکی یا محیطی مثل جوش صورت، زردی چهره، سیاهی زیر چشم، لک، کک و مک توصیه می گردد.

مقدار و طریقه مصرف:

روز درمیان 1 ساشه را با آب لیمو یا شیر خمیر نموده و به مدت 20 دقیقه بر روی صورت بگذارید.

عوارض جانبی:

هیچ عارضه جانبی و موارد منع مصرفی گزارش نشده است.

آثار فارماکولوژیک و مکانیسم اثر:

تیرگی پوست صورت اکثرا به علت افزایش رنگدانه ملانین در پوست می باشد، این افزایش رنگدانه علل مختلفی دارد که می تواند روی میزان و کیفیت رنگدانه ها و سلول های رنگدانه ساز تاثیر گذاشته و باعث تیرگی رنگ پوست شود از جمله این علل عبارتند از ؛ بیماری ها و اختلالات ارثی و ژنتیکی، بیماری های سوخت و ساز سلولی، بیماری های هورمونی، بیماری های التهابی، عفونت های موضعی پوست، عوامل شیمیایی، علل تغذیه ای شامل کمبود ویتامین ها و سوتغذیه و بالاخره بدخیمی های پوستی، افزایش سن. کف دریا، غضروف پشت یک نرم تن آبهای شور است  که حاوی مواد معدنی کلسیم به میزان بسیار زیاد، منیزیم، پتاسیم و فسفر می باشد، پژوهش های جدید نشان داده است مواد معدنی طبیعی در شادابی و سلامت پوست نقش مهمی دارند و حتی روند تیرگی و پیرشدن پوست را با تاخیر می اندازند. کلسیم فراوان ترین مینرال موجود در بدن است که تحقیقات نشان می دهد یکی از مهمترین وظایف کلسیم حفظ و ترمیم بافت های همبند است، کلاژن پایه و اساس بافت همبند است که از ساختار پوست پشتیبانی می کند و برای شادابی و طراوت و جوان سازی و روشنی پوست ضروری است و وظیفه کلازن؛ استحکام پوست، رطوبت پوست، نرمی و انعطاف پذیری پوست و بازسازی دائم سلول های آن متعاقبا جلوگیری از افزایش میزان سلول های مزاحم (رنگدانه ها) می باشد.

مواد مینرال موجود در زبدالبحر شامل کلسیم(Ca)، منزنیم (Mg)، پتاسیم(K)، فسفر(P) بهترین راه طبیعی برای افزایش کلاژن در پوست و تقویت و تحریک کلاژن سازی و کاهش رنگدانه های پوستی می باشد. علاوه بر آن منزنیم (mg)خاصیت لایه برداری داشته و با ملایمت پوست را می ساید و تحقیقات نشان داده پتاسیم (K) قادر است  باعث افزایش ضخامت پوست گردد.

 

اثرفارماکولوژیک دارو از منظر مبانی طب سنتی:

ماده دریایی قادر است تَرَهٌّل گرفتگی اعصاب مرده مسترخیه  تهیج و تیرگی را سریعا نفع دهد و نرم شدن و رخاوت و استرخاء گوشت را از بین ببرد. در طب سنتی از اندفان به همین منظور استفاده می شود، زیرا از طرفی باعث قوام و استحکام گوشت و پوست و از طرف دیگر با از بین بردن لایه ای مرده و شاخی، موجبات روشنی و طراوت پوست را فراهم می آورد.

نکات قابل توصیه:

افرادی که می خواهند برای رفع لک و کک و مک صرفا از این گرانول به عنوان ماسک

استفاده کنند باید به طور مداوم مصرف 6ماهه داشته باشند، چون مصرف کوتاه مدت و

دوره ایی مابقی پوست را سفیدتر کرده و کک و مک ها واضح تر دیده می شوند.

گرچه بتدریج آنها نیز کم رنگ تر دیده می شوند اما باید پیوسته و طولانی مدت مصرف

 شود. طول مدت درمان 6 تا 8 ماه می باشد..

محصولات مکمل:

کرم رازیانه هلسی                           کرم ماستیک هلسی

کرم کاسنی هلسی                           قرص لیور هلسی

                             قیروطی زبدالبحر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *