اجزاء اصلی فرآورده:

   Luffa Aegyptiaca  (گوش فیل – لوفا)

مواد مؤثره:

دارای ترکیبات آلکالوئیدی استروئیدی (استرول)، اسیدهای چرب (اسیداستئاریک، اسیدپالمیتیک، اسیداولئیک، اسیدلینولئیک) همچنین حاوی اسانس، تانن، عناصرمعدنی فسفر، کلسیم، آهن، پتاسیم، رزین و آمیدون می باشند.

موارد مصرف:

باز كننـده حيـض، تقـويت تخمـدان، افـزایـش استعـداد باروري، افزایش قوای جنسی زنان.

مقدار و طریقه مصرف:

برای خانم هایی با پریود منظم یا با تأخیر جزئی، نصف ساشه در هر 8 ساعت و برای خانم هایی با  پریود کاملاً  نامنظم، که با تأخیر بیشتر روبرو  هستند، هر 8 ساعت 1/5 ساشه با شربت رقیق عسل میل شود.  اگر هدف از مصرف، باردار شدن است، برای خانم هایی که حیض آن ها چند ماه  به تأخیر می افتد، هر 8 ساعت 2 ساشه را با شربت رقیق عسل مخلوط کرده، میل نمایند.  خانم هایی که با دو ماه تأخیر (بیشتر یا کمتر) حیض  می شوند، هر 8 ساعت 1/5 ساشه و خانم هایی که قاعدگی مرتب دارند هر 12 ساعت نصف ساشه مصرف کنند. زمان شروع مصرف دارو  برای هر فرد 2 روز پس از پاکی می باشد. طول درمان، 6 تا 8 دوره پریودی با مصرف مداوم است.

عوارض جانبی و موارد منع مصرف:

هیچگونه عوارض جانبی یا موارد منع مصرفی ندارد.

آثار فارماکولوژیک و مکانیسم اثر:

با مطالعات گسترده و تجربیات بالینی چنین بنظر می رسد که وجود فیتوسترول ها درگیاهان باعث بروز فعالیت هورمون های جنسی که دسته ی بسیار مهمی از استروئید ها هستند می گردد. با توجه به اینکه استرادیول، که مسئول تکامل اکثر صفات ثانوی جنسی زنانه وپروژستین ها که عمدتا درجهت آماده سازی رحم و پستان ها برای بارداری و شیردهی عمل می کنند، از مهمترین استروئید ها می باشند، فیتوسترول ها پیشساز هورمون های استروئیدی بوده که باعث بروز اثرات آنابولیکی محدودتر اما اثرات آندروژنیکی مطرح مانند حیض آوری، تقویت تخمدان، افزایش میل جنسی، ازبین رفتن عوارض یائسگی، درمان نازایی می گردند. استرول ها لیپیدهای ساختاری درغشاء اوکاریوت ها هستند و درغشاء سلولهای برخی گیاهان به وفور وجود دارند، این مواد خنثی و نسبتا ًپایدار بوده و بخشی از آنها به ‌صورت آزاد و بخش دیگر به ‌صورت استری شده با اسیدهای چرب پرکربن یافت می‌شوند.استرول‌ها اهمیت بیولوژیکی فراوان دارند، تحت تاثیر اشعۀ ماوراء بنفش،

 تبدیل به ویتامین D می‌شوند. علاوه برآن، اسیدهای چرب موجود در فرآورده (اسیداستئاریک، اسیدپالمیتیک،

 اسیداولئیک، اسیدلینولئیک) سوخت و ساز استروژن را بهبود بخشیده و به طورقابل ملاحظه ‌ای

 میزان کلسترول و تری‌گلیسیرید را کاهش داده و به تعادل استروژن کمک می‌کنند.

اثر فارماکولوژیک دارو از منظر مبانی طب سنتی:

ترکیبات این فرموله، با داشتن معدل طبیعت با گرید سه، از نظر گرمی و گرید یک خشکی، می تواند طبع رحم را به سوی بستر مناسب برای بارداری حمایت نماید.

علاوه برآن، این فراورده با داشتن خواص مقطع، ملطف، محلل، غسال، اثرات حیض آور، تقویت تخمدان، افزایش میل جنسی، ازبین رفتن عوارض یائسگی و درمان نازایی را از خود نشان خواهد داد. فرآورده ی حیض آور با داشتن این خواص درمانی، اثرات فوق را به نحو بسیار مطلوب ایجاد می نماید.

نکات قابل توصیه:

درصورت مصرف دُزهاي بالاتر از حد ذكر شده مصرف عرق كاسني، قرص ليور هلسی و مصرف عناب، زرشك، توصيه مي شود. بيماران ديابتي به جاي عسل از آب يا نوشيدني گوارا استفاده نمایند. در صورت بروز اشكال به پزشك معالج مراجعه شود.

محصولات مکمل:

گرانول گیاهی مورت (کمپلکس ای اچ)

گرانول گیاهی بندآورنده حیض زنان

  ضد خونریزی(استعمال خارجی)

چنانچه هدف از این فرآورده باروری است؛ همسرانشان به طور همزمان از گرانول گیاهی تقویت باء

 (آنتی ایمپوتنسی)  استفاده نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *