درباره شرکت هلسی

 
لازم به ذکر است که مدیریت عامل محترم شرکت نوشداروی توسن سلامت آقای دکتر هادی غلامی مولف کتاب ((شرحی برمبهمات علوم پایه قانون)) با سوابق درخشان تدریس مزاج شناسی و مبانی طب سنتی  حداقل سه سال در دانشگاه هاشمی نژاد وابسته به جهاد کشاورزی و ۱۵ سال آموزش حرفه ای جامعه عطاران اتحادیه گیاهان دارویی مشهد که به طور مستقیم و جدی، قبل از تاسیس شرکت، مشغول به ویزیت بیماران و درمان آن ها با استفاده از اقدامات طب سنتی بوده اند.

لذا می توان گفت که فرمول و فرآورده ها ی عرضه شده و به ثبت رسیده از این شرکت با پشتوانه ی ۱۵ ساله مصرف بر روی نمونه های ابتدا حیوانی و سپس  انسانی در اختیار مردم عزیز و شریف قرار گرفته است. بنیانگذار و مدیران شرکت همواره کوشیده اند تا در راستای هدفی تجربی-علمی بتوانند منابع ارزشمند سرزمین ایران را به باور جوانان عزیز و نسلهای آینده این مرز و بوم برسانند.

معرفی شرکت هلسی (شرکت نوش داروی توسن سلامت)

بعد از سال ها تحقیقات و پژوهشهای علمی ـ عملی سرانجام در سال ۱۳۸۲ “شرکت نوشداروی توسن سلامت” به ثبت رسید و افتخار شایان خدمات صادقانه را پیدا کرد. و از آنجا که اعضای تشکیل دهنده این شرکت کارشناس، پزشک و متخصص بوده اند با گزینش بهترین گیاهان و با در نظر گرفتن دُزاژ مناسب از مواد مؤثره آنها و پیش بینی حالات و اخلاط و امزاج مختلف در بیماران و همچنین اطلاع از سایر دانش های وابسته به طب سنتی و پزشکی جدید توانسته است محصولاتی را ارائه نماید که تأثیرات مثبت و قابل توجهی برای حل مشکلات مردم از خود نشان دهد و گامهای مؤثری در جهت خدمت به خلق و حل معضلات درمانی در سایه استفاده از حکمت موجود در گیاهان، از خلقت خداوند حکیم را بردارد.

گذری بر طب در ایران باستان وطب اسلامی

ارکان طب در ایران باستان، چهار قوه ی حرارت، رطوبت، یبوست، و برودت بود که امتزاج آنها را مزاج می نامیدند. و با اعتدال این قوا، سلامتی در بدن تعریف میشد آنها رطوبت وحرارت را مذکر و آب و زمین، درخت و ماهی را مونث می پنداشتند البته باید اذغان داشت که طب در تمدن ایران نسبت به سایر تمدن های چین ، بابل ، هند  و آشور و … از جنبه های خرافی کمتری برخوردار بود. وشاید به همین علت هم بود که با ظهور اسلام  بزرگترین دانشمندان و بیشترین شکوفایی را تمدن ایران به خود اختصاص داد.

 

اسلام با قدرت وحیانی اش ریشه های خرافات را که با اعتقادات انسان ممزوج شده بود سوزانید و مفاهیم اصیل، حقیقی و راستین را در قلوب انسانها به باور رسانید و روحِ اصالت، استشفا و مصونیت را به کالبد فیزیکی و بی جان طب دمید. ذخائر غنی بجامانده از فرمایشات ملکوتی پیامبر(صلی الله علیه و آله وسلم) و ائمه معصومین (علیهم السلام) در عرصه پیشگیری، تغذیه، اعم از خوراکی ها و نوشیدنیها، حجامت، فصد، امساک بیمار در بیماری، اعصاب و روان و وسواس و…. در طول ۲۵۰ الی ۳۰۰ سال شاهراه و مسیر  اصلی طب را تبیین نمود.

 

میراث های حدیثی موجب شد که  حکما و فرهیختگانِ مسلک طب بتوانند با امداد از آموزش های پزشکی ایشان و تجارب گرانبهایی که در طول قرن ها نسل به نسل به ارث برده بودند و مدال افتخار  پاسداری آن را به عهده داشتند، الگوی واقعی بهداشت،درمان وآموزش پزشکی را طراحی نمایند.

سوال
چرا طب سنتی ؟

تجربه نشان داده است که فرد بیمار و مددجو برای حل بحران جاری خود به هر شیوه و اقدام درمانی روی می آورد، سابقا دیدگاه مردم نسبت به مصرف گیاهان وفرآوری های دارویی آن ها، محدود به جوشانده، عرقیجات و چای گیاهی و … بود ولی باگذشت زمان و مشاهده ی عوارض  نامطلوب داروهای شیمیایی و صرف هزینه های بالا در درمان، تدریجا مردم به ارزش ها وحکمت های نهفته در گیاهان پی برده و با تغییر در فرهنگ مصرف آنها  و مقایسه بین مزایا، رویکرد جدیدی را اتخاذ کردند. گیاهان ذخائر حکمت های دارویی هستند که مصرف آنها هم به عنوان غذا هم به عنوان دارو با هزینه ی کمتر، اثر بهتر، در دسترس بودن، بدون عوارض غیر قابل پیشگیری امروز به عنوان گزینش برتر و اصلح مطرح است.